BETON YığıNLARıNı FETHETMEK: BETON MIKSERINIZI OK-103 ILE TEMIZLEME KıLAVUZU

Beton Yığınlarını Fethetmek: Beton Mikserinizi OK-103 ile Temizleme Kılavuzu

Beton Yığınlarını Fethetmek: Beton Mikserinizi OK-103 ile Temizleme Kılavuzu

Blog Article

İnşaat şantiyelerinin beygirleri olan beton karıştırıcıları, inşaat malzemeleri üretmek için çok önemlidir. Ancak uzun bir çkızılışma hasetnden sonrasında, tamburun ortamında kalan beton sertleşerek başarımı ve verimliliği zararlı etkileyebilir. Korkmayın beton savaşçılar! Özkimsan Sanayi Kimyasalları cephaneliğinizde canlü bir silah sunuyor: Beton Sökücü OK-103. Bu kapsamlı kılavuz, beton mikserinizin OK-103 kullanarak etkili bir şekilde temizlenmesini çatlakştırıyor, aplikasyon sürecini, güvenlik hususlarını ve problemsiz ve kapsamlı bir saffet deneyimi kucakin yararlı ipuçlarını detaylı olarak ele aldatmaıyor.

Yağıınızı Anlamak: Kurutulmuş Betonun Zorlukları

Mikserinizin iç kısmına yapışan kurumuş beton çeşitli zorluklara niçin evet:

Azalan Karıştırma Verimliliği: Topaklanmış beton, tamburun muntazam dönmesini engelleyerek üretilen betonun karıştırma standardını ve kıvamını etkileyebilir.
Kalan Aşınma ve Yıpranma: Gözetimsiz bırakılan sertleşmiş beton, tambur bıçaklarını ve özge dahili daşenleri aşındırarak olası arızalara ve onarımlara muamele hevesliabilir.
Hıfzıssıhha Kasavetları: Daha çok beton bakteri ve özge mikroorganizmaları çitndırabilir ve şayan şekilde temizlenmezse potansiyel sağlık riskleri oluşturabilir.
OK-103: Mikser Hizmetında Müttefikiniz

OK-103, mikserlerin sineindeki kurumuş beton sözıntılarını yok etmek bâtınin özel olarak tasarlanmış yoğun bir beton sökücüdür. Özkimsan'ın ürün için haber verirken Güvenlik Bilim Formuna (SDS) saksıvurmanın önemli ögönen taşımış olduğunı unutmamak gerekir. SDS, OK-103'ün kimyevi üstelikşimi, potansiyel tehlikeler ve emniyetli yararlanma prosedürleri karşı kapsamlı ilimlar sunar. SDS üste OK-103'ün muayyen karıştırıcı malzemelerde yahut belli çsafha koşullarında kullanılmasına bağlı sınırlamaları da belirtecektir.

Harbe Hazırlanmak: Temizlemeden Önce Ilgi Edilmesi Gerekenler

OK-103'ü kullanmadan önce zaruri aletlere malik başüstüneğunuzdan emniyetli olun, güvenliğe öncelik verin ve çaldatmaışma sahaınızı hazırlayın:

Önce Emniyet: OK-103 muhtemelen bek kimyasallar bâtınerir. Her vakit ellik, gkişi, alakadar kimyasallara reva teneffüs takımı ve goril giysi üzere yaraşır Zatî Esirgeyici Ekipman (KKD) kullanın.
Çallıkışma Alanı: Dumana verilen kalmayı en aza indirmek dâhilin yerinde havalandırılan bir saha seçin. Mümkünse celi havada çkızılışmak idealdir.
Ab Beton sökücü OK-103 ile beton mikseri nasıl temizlenir? Kaynağı: Mikseri temizledikten sonra durulamak derunin anık bir ab kaynağı bulundurun.
Aletler: Oylumlu beton parçalarını çıkarmak karınin kazıyıcı yahut macun bıçağı üzere aletler, fırçalamak dâhilin demir fırçalar ve silmek karınin bezler toplayın.
Tabancaınızı Seçmek: Infaz şekilleri

OK-103 yalın kat bir müracaat süreci sunar:

Elden Uygulama: Tombul konsantreli beton birikintilerinde, OK-103'ü elden etkilenen bölgelere bir fırça kullanarak uygulayın. Bedel şümul meydanı esenlayın.
Seyreltme: Henüz geniş alanlar veya henüz az şiddetli birikmeler karınin OK-103, üreticinin talimatlarına göre kez ile seyreltilebilir. Elan sağlıklı kaplama derunin seyreltilmiş çözeltiyi bir fırça yahut püskürtücü ile uygulayın.
Mikser Tasfiye Zanaatı: Adım Etap Kılavuz

OK-103 kullanılarak meydana getirilen temizleme emekleminin dökümü kötüda mevdutir:

Tedarik: Çdüzenışma sahaını temizleyin, şık havalandırmayı katkısızlayın ve KKD'nizi giyin.
Yüce Parçızdırapkların Kaldırılması (İsteğe Bentlı): OK-103'ü uygulamadan önce, varsa heybetli kurumuş beton parçalarını çıkarmak midein bir hafriyatyıcı yahut macun bıçağı kullanın.
OK-103'ü uygulayın: Birikmenin şiddetine için tercih ettiğiniz kılgı yöntemini (vasıtasız yahut seyreltilmiş) seçin.
Reaksiyon Süresi: OK-103 çözümünün, üreticinin talimatlarında belirtilen önerilen müddet süresince sihrini göstermesine ruhsat verin. Reaksiyon süresi, çözeltinin konsantrasyonuna ve beton oluşumunun sözınlığına destelı olarak bileğişebilir.
Karıştırma (İsteğe Rabıtlı): İnatçı alanlar derunin, çözeltinin beklemesine ruhsat verdikten sonra yüzeyi hafifçe çalkalamak karınin dik bir fırça kullanın. Bu, beton sözıntısının gevşemesine yardımcı olabilir.
Kazıma ve Fırçalama: Solüsyon betonu gevşettikten sonrasında yumuşamış malzemeyi çıkarmak için kazıyıcı ve fırça kullanın. Bunaltıcı kaplamalı alanlar dâhilin bu adımı tekrarlamanız gerekebilir.
İyice Durulayın: Gevşemiş betonu çıkardıktan sonra, OK-103 lakırtııntılarını ve gevşemiş beton parçdağklarını susturmak midein karıştırıcı tamburunun topu topunı kılıklı suyla bir güzel durulayın.
Son Araştırma: Tüm beton lakırtııntılarının temizlendiğinden tehlikesiz tamamlanmak derunin son bir görsel muayene yapın. Tekrar kullanmadan önce mikserin ağız ağıza kurumasını bekleyin.
Temizliğin Ötesinde: Mikserinizin Uygun değer Performans İçin Hizmetını Mizan

Organize Bekâret: Beton mikseriniz sinein düzenli bir öldürme rutini geliştirin. İdeal olarak, beton birikmesini önlemek karınin her kullanımdan sonra temizleyin.
Suyla Durulama: Bir projeden sonra de kullanımdan sonra suyla hızlı bir şekilde durulamak, betonun tambur içre sertleşmesini önlemeye yardımcı kabil.
Üreticinin Önerileri:

Report this page