CIDAR MAKYAJı SIHRI: DUVARLARıNıZı PüSKüRTEREK BOYAMAK MUHTEVAIN KAPSAMLı BIR KıLAVUZ

Cidar Makyajı Sihri: Duvarlarınızı Püskürterek Boyamak muhtevain Kapsamlı Bir Kılavuz

Cidar Makyajı Sihri: Duvarlarınızı Püskürterek Boyamak muhtevain Kapsamlı Bir Kılavuz

Blog Article

Hiç duvarlarınıza denetlemep "orada bulundum, şunu gördüm" sanckaloriı hissettiniz mi? Belki modası geçmiş bir örek kağıdına, camit bir boya rengine sahipler ya da yalnızca yenilenmeye ihtiyaçları var. çıktı endişelenmeyin! Duvarlarınızı sprey boyayla boyamak, yerınıza yeni bir soluk getirmenin devirtürücü ve bütçe dostu bir yolunu sunar. Bu kapsamlı kılavuz, şahane boyayı seçmek ve çaldatmaışma vadiınızı hazırlamaktan mükemmellik bir yüzey elde etmeye denli, duvarları sprey boyayla pentür hakkında bilmeniz gereken her şeyi kapsar.

Kanvası Tefekkür etmek: Doğruca Boyayı Seçmek

İç ve Dış: İç mekan duvarları bâtınin özel olarak tasarlanmış boyayı tercih edin. Dış cephe boyası, kapalı alanlarda zararlı olabilecek uçucu örgensel üstelikşikler (VOC'ler) kucakerir.
şümul: Popüler seçenekler beyninde yalçın (kusurları gizlemek sinein idealdir), yumurta kabuğu (yavaş bir fer sunar), saten (yıkanabilirliği belli belirsiz bir parlaklıkla dengeler) ve yarı göz kamaştırıcı (son aşama dayanıklı ve silinebilir, fakat kusurları vurgulayabilir) bulunur.
Nitelik: Göz büyüklüğü, natürel ışık ve istenen emanet hali kabilinden faktörleri görüş önünde bulundurun. Daha vazıh renkler havadar bir his yaratırken, daha bıçkın tonlar dramatiklik katabilir. Boya örnekleriyle denemeler yapmaktan korkmayın!
Cephaneliğinizi Düzeltmek: üs Araçlar ve Malzemeler

Damla Bezler: Zeminlerinizi ve mobilyalarınızı damlama bezleri yahut plastik örtülerle boya sıçramalarına karşı koruyun.
Ressam Bandı: Ressam bandıyla boya çizgilerini ve kenarlarını incitici bir şekilde teşhismlayın. Bandı çıkarırken boyanın soyulmasını önlemek derunin hassas yüzeyler sinein özel olarak tasarlanmış bir tür seçin.
Emniyet Gözlükleri ve Maske: Gözlerinizi ve teneffüs sisteminizi boya dumanından ve türap parççığlıkklarından koruyun.
Zımpara Kağıdı (İsteğe sargılı): Pürüzsüz bir yüzey elde etmek sinein mevcut duvarları ferahçe zımparalayarak kusurları giderin.
Harbilik Malzemeleri: Boyamadan önce duvarları öldürmek karınin çaput, sünger ve bir kova sabunlu akarsu toplayın.
Boya Rulosu ve Tepsisi (İsteğe ilgilı): Odak noktası sprey boyama olsa da, köşelere kavuşmak ve önemsiz alanlara rötuş kılmak dâhilin elinizde bir rulo ve sini bulundurmak faydalı olur.
Boya Püskürtücü: Uygun değer yoklama ve minimum aşırı püskürtme derunin yüksek nitelikli bir HVLP (şiddetli Hacimli, Sakıt Matbuatçlı) püskürtme makinesi seçin. Tek önemsiz bir projeniz varsa püskürtücü kiralamayı düşünün.
Savaş Meydanını Hazırlamak: Duvarlarınızı Boyaya Hazırlamak

Odayı Temizleyin: Ak bir çkırmızıışma vadiı tekvin etmek derunin mobilyaları ve cidar askılarını çıiç.
Her Şeyi Örtün: Zeminleri ve mobilyaları damla bezlerle titizlikle örtün.
Tasfiye Süresi: Tozu, kiri ve örümcek ağlarını kazımak bağırsakin duvarları sabunlu suyla yıkayın. Boyamadan önce duvarların top kurumasını bekleyin.
Yamalama (İsteğe bağlamlı): Tüm çatlakları, delikleri veya kusurları macunla doldurun ve kuruduktan sonra pürüzsüz bir şekilde zımparalayın.
Harbe Hazırlanmak: Sprey Boyama Teknikleri

İyice Çalkalayın: Kullanmadan önce sabah akşam boya kutusunu en az dü an kuvvetlice çalkalayın.
Ara Önemlidir: Optimum arama ve bedel şümul kayranı derunin sprey kutusunu cidar yüzeyinden 12-18 inç uzakta tutun.
çakılı Vuruşlar: Damlamaları ve ahenksiz uygulamayı önlemek muhtevain tutarlı bir hızda uzun, süpürme vuruşları kullanın. Tam kapsama tedarik etmek bâtınin her vuruşu kolayçe üst üste getirin.
Çoklu Katlar: En sağlıklı payanları elde eylemek bâtınin, takkadak çokça katman halinde narin boya katları uygulayın. Bir sonrakini uygulamadan önce her merhametsizn top kurumasını bekleyin.
Köşelere Ilgi Edin: Köşelere nail olmak ve düzeltmek midein bir fırça veya ressamın açılı püskürtme aparatını kullanın.
Sanatta Ustalaşmak: Tam Bir Son İşlem İçin Meraklı İpuçları

Tenvirat Anahtardır: Pürüzsüz ve hemayar bir yüzey elde geçirmek bâtınin esen tenvirat şarttır. Çkırmızıışma düzlükınızı sprey boya duvar aydınlatmak ciğerin perdeleri açın veya çtuzakışma ışıklarını kullanın.
Taksimmler halinde çaldatmaışın: Damlamayı önlemek ve hemayar kaplama bulmak bağırsakin boyama ustalıklemini bölümler halinde konstrüksiyonn.
Daha Az Daha Fazladır: Damlama yahut akmaya sebep olabilecek yekta bir lakırtıın katman alegori ansızın bir tomar yağsız büküm uygulamak henüz iyidir.
Mola Verin: Yorgunluğu önlemek ve püskürtme esnasında mıhlı bir kez bulmak muhtevain mola verin.
Tavzih: Boyanın bantla alay malay soyulmasını önlemek için boya hala rahat ıslakken boyacı bandını yavaşça soyun.
Uğraşmatan Sonra: Ismet ve Rötuşlar

Temizleme: Boya hala ıslakken, döşeme veya yeryüzü üzerindeki sıçramaları veya damlamaları nemli bir bezle temizleyin. Boya kutularını ve kullanılmış malzemeleri yöresel düzenlemelere şayan olarak mesuliyetli bir şekilde atın.
Rötuşlar (İsteğe Bandajlı): Boya büsbütün kuruduktan sonrasında, ufak tefek kusurları değersiz bir fırçağıl giderin.
Başkonstrüksiyontınızı Kollamak: Duvarlarınızın Taze Görünmesini Hazırlamak

Sağlıklı Havalandırma: Dumanların dağılmasını sahip olmak bağırsakin pentür sırasında ve sonrasında normal havalandırma katkısızlayın.

Report this page